Wycieczki

Dubaj. Miasto kupców

Fascynująca wyprawa z historią w tle; trasa wycieczki prowadzi z Burdż Al Arab, słynnego charakterystycznego hotelu w Dubaju do Majlis Al Ghorfat, okazałej konstrukcji zbudowanej w 1955 r. i niedawno odrestaurowanej.

Abu Zabi. “Przygoda w stolicy”

Wyruszając z Dubaju, mijamy największy port na świecie wybudowany ręką ludzką w Dżebel Ali i kierujemy się dalej na dwugodzinną przejażdżkę pustynną drogą wzdłuż wybrzeża ze szpalerami drzew akacjowych do Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Fudżajra. Wschodnie wybrzeże

Przejeżdżamy obok Międzynarodowego Lotniska w Szardży zbudowanego w kształcie meczetu. Zostało ono zaprojektowane przez Jego Wysokość Szejka dr Sultana bin Mohammeda Al Qassimi, panującego w Szardży. Kontynuujemy podróż przez wielobarwny krajobraz pustyni do oazy Zajd, a potem udamy się na wypad w malownicze góry.

Szardża i Adżman. Piesza wyprawa

Ten fascynujący rekonesans dwóch emiratów należących do regionu Północnych Emiratów Arabskich rozpoczyna się w starym forcie mieszczącym współcześnie Muzeum Adżmanu. Oryginalny 18-wieczny fort służył pierwotnie jako pałac i kancelaria władcy do roku 1970, gdy otworzono w nim główny komisariat policji.

Sekrety pustyni. Wyprawa do Hatty

Podczas tego wypadu w teren udajemy się w jeden z najsurowszych, najbardziej spektakularnych i urozmaiconych krajobrazowo zakątków kraju. Wyjeżdżamy z Dubaju na wycieczkę po tradycyjnych wioskach usytuowanych wśród majestatycznych wydm.

Wycieczka do miasta w oazie Al Ajn

Urzekająca pustynna oaza, stanowiąca przystanek na trasie karawan od niepamiętnych czasów. Droga z Dubaju prowadzi nas wśród spektakularnej pustynnej scenerii. Robimy postój w ogrodach Hili, gdzie zwiedzamy wykopaliska archeologiczne w Hili sięgające 5000 lat wstecz i przejeżdżamy przed fortem Dżahili, w którym często mają miejsce rozmaite wystawy.

Na wielbłądzie i sandboardzie na wydmach

Kontrast pomiędzy tradycyjnym beduińskim stylem życia a jedną z najmłodszych dyscyplin sportowych na świecie sprawi, że wyprawa ta pozostanie na długo w pamięci. Opuściwszy rankiem Dubai, udasz się samochodem terenowym w głąb Dubajskiego Pustynnego Parku Narodowego, w którym karawana wielbłądów zabierze Cię na półgodzinną przejażdżkę wśród imponujących czerwonych wydm.

Pustynne safari

Tajemnicza pustynia przyciąga swoją magią i zaprasza na wyjątkowy wieczorny wypad – kuszącą, niezapomnianą przygodę. Pozostawiwszy za sobą przedwieczorny zgiełk miasta, zostaną Państwo zabrani przez naszych przewodników samochodami terenowymi na ekscytującą przejażdżkę wśród falujących wydm do Pustynnego Parku Narodowego Dubaju, położonego w samym sercu pustyni.