Wycieczki

Dubaj. Miasto kupców

Fascynująca wyprawa z historią w tle; trasa wycieczki prowadzi z Burdż Al Arab, słynnego charakterystycznego hotelu w Dubaju do Majlis Al Ghorfat, okazałej konstrukcji zbudowanej w 1955 r. i niedawno odrestaurowanej.

dubaj gold souk
abu zabi

Abu Zabi. “Przygoda w stolicy”

Wyruszając z Dubaju, mijamy największy port na świecie wybudowany ręką ludzką w Dżebel Ali i kierujemy się dalej na dwugodzinną przejażdżkę pustynną drogą wzdłuż wybrzeża ze szpalerami drzew akacjowych do Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

fossil rock aerial view

Fudżajra. Wschodnie wybrzeże

Przejeżdżamy obok Międzynarodowego Lotniska w Szardży zbudowanego w kształcie meczetu. Zostało ono zaprojektowane przez Jego Wysokość Szejka dr Sultana bin Mohammeda Al Qassimi, panującego w Szardży. Kontynuujemy podróż przez wielobarwny krajobraz pustyni do oazy Zajd, a potem udamy się na wypad w malownicze góry.

wiki szardża

Szardża i Adżman. Piesza wyprawa

Ten fascynujący rekonesans dwóch emiratów należących do regionu Północnych Emiratów Arabskich rozpoczyna się w starym forcie mieszczącym współcześnie Muzeum Adżmanu. Oryginalny 18-wieczny fort służył pierwotnie jako pałac i kancelaria władcy do roku 1970, gdy otworzono w nim główny komisariat policji.

fossil rock aerial view

Sekrety pustyni. Wyprawa do Hatty

Podczas tego wypadu w teren udajemy się w jeden z najsurowszych, najbardziej spektakularnych i urozmaiconych krajobrazowo zakątków kraju. Wyjeżdżamy z Dubaju na wycieczkę po tradycyjnych wioskach usytuowanych wśród majestatycznych wydm.

African oasis

Wycieczka do miasta w oazie Al Ajn

Urzekająca pustynna oaza, stanowiąca przystanek na trasie karawan od niepamiętnych czasów. Droga z Dubaju prowadzi nas wśród spektakularnej pustynnej scenerii. Robimy postój w ogrodach Hili, gdzie zwiedzamy wykopaliska archeologiczne w Hili sięgające 5000 lat wstecz i przejeżdżamy przed fortem Dżahili, w którym często mają miejsce rozmaite wystawy.

Na wielbłądzie i sandboardzie na wydmach

Kontrast pomiędzy tradycyjnym beduińskim stylem życia a jedną z najmłodszych dyscyplin sportowych na świecie sprawi, że wyprawa ta pozostanie na długo w pamięci. Opuściwszy rankiem Dubai, udasz się samochodem terenowym w głąb Dubajskiego Pustynnego Parku Narodowego, w którym karawana wielbłądów zabierze Cię na półgodzinną przejażdżkę wśród imponujących czerwonych wydm.

??????????????????

Pustynne safari

Tajemnicza pustynia przyciąga swoją magią i zaprasza na wyjątkowy wieczorny wypad – kuszącą, niezapomnianą przygodę. Pozostawiwszy za sobą przedwieczorny zgiełk miasta, zostaną Państwo zabrani przez naszych przewodników samochodami terenowymi na ekscytującą przejażdżkę wśród falujących wydm do Pustynnego Parku Narodowego Dubaju, położonego w samym sercu pustyni.