Atrakcje Dubaju

Lotnisko w Dubaju. Krótki przewodnik

Lotnisko w Dubaju to często nasze pierwsze zderzenie z tym miastem i już ono daje nam przedsmak tego co czeka nas dalej. Jest wizytówką miasta, nowoczesną i luksusową.

Dubaj. Zachodnia wizja, wschodnie obyczaje

Widząc wieżowce jak z amerykańskich metropolii pamiętajmy o tym, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, gdzie obowiązują inne normy i zasady, gdzie obowiązuje muzułmańskie prawo szariatu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie. Od pustyni do bogactwa

Jaką drogę trzeba przebyć, by z wyschniętego pustkowia stać się jednym z najbogatszych i najlepiej rozwiniętych państw świata? Nie tak długą jakby się wydawało. Wystarczy by na tym pustkowiu odkryć złoża ropy naftowej, a zarobione pieniądze wydać na realizację wizjonerskich przedsięwzięć.

Zakupy w Dubaju. Hulaj dusza, piekła nie ma

Kiedyś mała wioska otoczona pustynią dziś światowa stolica zakupów przyciągająca rokrocznie setki tysięcy żądnych promocji konsumentów. Dubaj, miejsce gdzie zakupy stały się największą turystyczną atrakcją.

Burj Al Arab. Hotel ponad standardami

Żagiel witający statki wpływające do Zatoki Perskiej, wizytówka Dubaju i świątynia luksusu, Burj Al Arab, hotel dla którego pięciogwiazdkowa skala okazała się za mała. Czym zasłużył sobie na opinię najbardziej ekskluzywnego miejsca na świecie?

Wyspy Palmowe. Stworzone by zadziwiać

Podobno za pieniądze można kupić wszystko, a jeśli czegoś nie da się kupić? Wtedy można to sobie zrobić. Chcesz mieć swój mały raj na ziemi? Nic prostszego, wystarczą miliardy dolarów i miliony ton piasku, by sobie taki stworzyć.